W walce o szczupłą sylwetkę

28/03/2018

Sample post image

W walce o szczupłą sylwetkę

W walce o szczupłą sylwetkę i utratę nadprogramowych kilogramów warto pamiętać o dwóch elementach, które powinny iść ze sobą w parze. Mowa mianowicie o sporcie i diecie. Bez tych dwóch podstawowych elementów niemożliwe jest utracenie kilogramów. Jeżeli masz sporą nadwagę, a jedyny ruch, jaki wykonujesz, to przemieszczanie się z kanapy do lodówki czy łazienki, pora założyć wygodne buty i wyruszyć z domu.

Od czego może zacząć osoba początkująca? Na początek dobre będzie wykonywanie krótkich marszów. Najlepiej jest zacząć od 15 minut dziennie i z każdym tygodniem zwiększać o 5-10 minut w miarę możliwości. Osoby, które mają możliwość jazdy rowerem, także mogą zacząć od krótkich przejażdżek i stopniowo zwiększać intensywność oraz czas ich trwania. W przypadku osób, które chciałyby biegać, dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie marszobiegów. Polegają one na wykonywaniu szybkiego marszu na zmianę z truchtem. I tak, osoba początkują może zacząć od 5 minut marszu i 1 minuty biegu – powtórzyć 5 razy. Z każdym tygodniem należy zwiększać liczbę powtórzeń oraz czas biegu, na koszt marszu.

Bardzo dobrym pomysłem na zwiększenie aktywności fizycznej jest także wysiadanie jeden przystanek wcześniej w drodze powrotnej do domu czy zamiana windy na schody. Po wprowadzeniu nawet tak prostych czynności do swojego życia i wykonywaniu ich regularnie można będzie z biegiem czasu zauważyć efekty. Oprócz utraty zbędnych kilogramów zostanie zredukowany poziom stresu, zostanie usprawniona przemiana materii, będziesz mógł pożegnać się z problemami skórnymi i pokonać bezsenność. Co więcej, podziękuje Ci Twoje serce, mięśnie oraz stawy, które zostaną odciążone. Dzięki aktywności fizycznej Twoje samopoczucie stanie się o wiele lepsze, podniesie się ogólna kondycja i wytrzymałość organizmu.

Jak widać, rozpoczęcie aktywności fizycznej nie jest bardzo trudnym zadaniem i wcale nie oznacza od razu wylewania litrów potów. Nawet małe i drobne czynności pozwolą uzyskać Ci efekty w postaci poprawy stanu zdrowia oraz utraty zbędnych kilogramów.

Komentarze 3

sample image
Martyna Warańska
  • 29/03/2018

Wreszcie straciłam zbędne kilogramy. Kaplanex bardzo pomógł mi, ale także mojej mamie

sample image
Julia Bednarz
  • 29/03/2018

Środek ten zaczęłam zażywać 3 tygodnie temu i już zauważam efekty

sample image
Anna Grzelak
  • 29/03/2018

Pierwsza kuracja okazała się być skuteczna, z całą pewnością nie przerwę stosowania tego środka