Jak jeść, żeby schudnąć?

28/03/2018

Sample post image

Jak jeść, żeby schudnąć?

Dążąc do utraty nadprogramowych kilogramów należy zadbać przede wszystkim o to, co ląduje na naszym talerzu. Sukces w zrzuceniu wagi to 80 procent dieta, a 20 procent aktywność fizyczna. Bez jedzenia odpowiedniej żywności niemożliwe będzie uzyskanie wymarzonej wagi. W jaki sposób należy jeść? W jaki sposób zacząć?

Pierwszym krokiem, który możesz zrobić, jest całkowite odrzucenie słodkich napojów. Oranżady, soki z kartonu, wody smakowe – w nich kryje się bardzo duża dawka cukru. Zamiast nich wybieraj zieloną herbatę oraz wodę mineralną, także wodę z dodatkiem cytryny, mięty czy imbiru. Kolejny krok, który warto wdrożyć, to zmniejszenie ilości cukru, którym słodzisz herbatę czy kawę. Jeżeli obecnie używasz trzech łyżeczek, zacznij słodzić 2,5 łyżeczki cukru. Po pewnym czasie, na przykład po miesiącu, zmniejsz ilość do dwóch łyżeczek. W następnym miesiącu zejdź do 1,5 łyżeczki i tak dalej aż do całkowitej eliminacji cukru. Co jest jeszcze ważne w kwestii ograniczania cukru? Przede wszystkim należy wyeliminować wszystkie czekolady, batony, ciasta, ciasteczka, słodzone dżemy i przekąski. Warto zrezygnować także z napojów energetycznych oraz alkoholu. Zastosowanie takich małych kroków pozwoli już po paru tygodniach poczuć ci się lepiej. Nie tylko spodnie staną się luźniejsze w pasie, ale także poprawi się stan twojej cery i oddalisz się od cukrzycy.

Jeżeli uda Ci się ograniczyć spożywany cukier, spróbuj wdrożyć do jadłospisu kolejną zmianę, jaką jest redukcja niezdrowych tłuszczy. Z twojego talerza najlepiej, aby zniknęły smażone ziemniaki, tłuste mięsa, zasmażki, smażone placki, słone przekąski w postaci chipsów, paluszków, krakersów. Warto jest także omijać wszelkie restauracje typu Fast-food oraz budki serwujące hot-dogi, burgery i zapiekanki. Na miejsce tych wszystkich produktów warto wybrać owoce i warzywa, pełnoziarniste makarony oraz kasze, chude, pieczone, grillowane lub gotowane mięso. Jeżeli uda ci się zrezygnować z tych rzeczy, które nie służą zdrowiu ani wadze, będziesz mógł cieszyć się zdrową sylwetką.

Komentarze 3

sample image
Martyna Warańska
  • 29/03/2018

Wreszcie straciłam zbędne kilogramy. Kaplanex bardzo pomógł mi, ale także mojej mamie

sample image
Julia Bednarz
  • 29/03/2018

Środek ten zaczęłam zażywać 3 tygodnie temu i już zauważam efekty

sample image
Anna Grzelak
  • 29/03/2018

Pierwsza kuracja okazała się być skuteczna, z całą pewnością nie przerwę stosowania tego środka